Nejlepší rostliny na hubnutí

Prospěšné účinky rostlin lidé využívají již po staletí na všechny možné druhy nemocí. Rostliny jsou bezpečným, přírodním a účinným prostředkem pro boj s nemocemi. Většina lidí ale neví, že rostliny také dokážou bojovat s obezitou. Navíc je většina z nich dostupná v lékarnách nebo v obchodech se zdravou výživou.

Zde je devět rostlin, díky kterým budete mít štíhlou postavu:

 1. Zelený čaj
  Tento nápoj pochází z Číny, kde ho lidé konzumují již více než 4 000 let. V Japonsku a Indii se používal jako lék na různé nemoci. Zelený čaj pomáhá spalovat kalorie a urychluje metabolismus a trávení tuků v těle. Obsahuje kofein, který narozdíl od kofeinu v kávě
  nepůsobí na tělo příliš rychle. Zelený čaj také obsahuje složky s psychoaktivními účinky, zbavuje tělo únavy a je častým společníkem lidí, kteří drží dietu. Kupujte zelený čaj ale v listové podobě – čajové sáčky neobsahují zdaleka tolik prospěšných látek.
 1. Krušina alšová
  Používá se v bylinkové medicíně ve formě práškové kůry a jako ovoce. Nesmíte ale zapomínat na to, že čerstvá krušina je jedovatá. Po usušení je zcela nezávadná, ale i přesto byste tuto bylinu měli odebírat pouze od spolehlivého zdroje. Infúze krušiny alšové zlepšuje peristaltiku, stimuluje střeva a funguje jako slabé projímadlo. Navíc reguluje metabolismus.
 1. Yerba maté
  Pochází z jižní Ameriky.  Navozuje pocit sytosti, snižuje chuť k jídlu a urychluje metabolismus, čímž usnadňuje hubnutí. Navíc obsahuje yerba maté trávicí enzym – pankreatickou lipázu, která pomáhá trávit tuky. Ve výsledku se poté v těle ukládá z vysokotučných jídel méně kalorií.
 1. White Mulberry
  White mulberry získala přezdívku “rostlina pokladů”  díky léčivým účinkům a bohatým prospěšným složkám. Má pozitivní účinek na metabolismus cukru v těle a pomáhá vyrovnat hladinu glukózy v krvi. Snižuje chuť na sladké a snižuje ukládání tuků.
 1. Pampeliška
  Do skupiny bylin, které urychlují hubnutí, patří také pampeliška. Reguluje metabosmis, který je kvůli neustálým dietám a špatým stravovacím návykům zpomalení a deregulován. Má pozitivní účinek na játra. Navíc díky svým diuretickým vlastnostem pomáhá tělu zbavit se nahromaděných toxinů a škodlivé kyseliny máselné.
 1. Violka trojbarevná
  Infúze violky trojbarevné čistí tělo od škodlivých látek, které jsou vedlejším produktem metabolismu. Díky tomu také urychluje metabolismus a pomáhá zvyšovat efektivitu spalování kalorií. Navíc při pravidelném užívání vylepšuje vzhled pokožky a snižuje inflamaci kůže.
 1. Pu-erh čaj
  Červenému čaji (Pu-erh) se často přezdívá zabiják tuků, což potvrdily mnohé studie. Snižuje hladinu “špatného” cholesterolu a snižuje trávení a absorpci tuků a zvyšuje vyměšování. Pu-erh čaj také zvyšuje sekreci trávicích šťáv a stimuluje střeva. Měli byste vědět, že červený čaj nejen pomáhá hubnout, ale také má pozitivní účinky na zdraví celého organismu. Abyste plně využili výhod a co nejvíce zhubli a ozdravili své tělo, musíte se řídit několika důležitými pravidly: nelouhujte čas ve vařící vodě – optimální teplota je cca 95 stupňů.
 1. Přeslička
  Přeslička se používá jako mírné diuretikum. Nejdůležitější složkou přesličky je křemen – tato látka je rozpustná ve vodě a absorbována v gastrointestinálním traktu; zlepšuje metabolismus. Navíc přeslička zlepšuje krevní oběh a tím redukuje celulitidu.
 1. Řebříček
  Řebříček napomáhá trávení a urychluje metabolismus. Zvyšuje sekreci žaludečních šťáv, stimuluje trávení a zlepšuje absorpci mnoha hodnotných živin. Ale mějte se na pozoru! Lidé, kteří trpí na alergie, by mohli mít po konzumaci řebříčku alergickou reakci. Na to nezapomínejte. Také pamatujte, že konzumace přílišného množství řebříčku může způsobit mírnou otravu, která se projevuje zmatením a bolestí hlavy. Tato bylina čistí tělo, podporuje metabolismus a pomůže vám v boji s přebytečnými kily. Neužívejte ji ale jako náhradu racionální stravy a pravidelného cvičení. Hubnutí je vážná záležitost a většinou vše závisí na individuálních možnostech těla. Ale hlavně pamatujte na to, že sacharidy je potřeba omezit a nekonzumovat je při každé příležitosti. Po několika týdnech užívání bylin byste si od nich měli udělat několikatýdenní pauzu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *