Antispur Duo Forte

Jak se zbavit bolesti paty – přesný rádce

Když se bolest paty stane nesnesitelnou a každý krok je utrpením a podrážděním, tak jde s největší pravděpodobností o příznak vážné nemoci. Obvykle jsou počáteční bolesti paty výsledkem únavy a známkou přepracování. Nicméně pokud tyto symptomy i přes snížení aktivity nezmizí, tak zkuste zamyslet nad tím, co by mohlo být příčinou vašeho problému. Toto poznání je klíčem k předcházení zhoršení onemocnění a umožňuje vám zvolit způsob, jakým chcete plně obnovit schopnosti vaší nohy.

Odkud bolest paty přichází?

Pro bolestivou nohu může existovat alespoň tucet důvodů. Důkladná analýza životního stylu rozhodne, zda jde zdroj problému přesně určit. Mnoho lidí objeví genetické příčiny, které ovlivňují jejich stavbu nohy. Jiní však tvrdí, že tento stav napovídá o špatné péči. Zdroje problémů nohou mohou být bohužel velmi pestré. Silný stres má na stav paty významný dopad – mnohem více, než je tělo schopno vydržet. To se projevuje jako neuralgie, a to i v zadní části chodidla.

Celá postava je založena na nohou, takže bychom jim měli věnovat speciální péči. Mnoho z nás bohužel zapomíná, že tato část těla vyžaduje stejnou péči jako obličej nebo ruce. Nedostatek pravidelné abraze kůže může způsobit mnoho problémů. V oblasti paty roste kůže velmi rychle a není vystavena dostatku abraze. Díky tomu je pata hustší a drsnější, je pak mozolnatá a je na ní plno oděrek – jde o velmi bolestivý výsledek nedostatku péče o nohu.

To je pro vaše nohy špatné

Stejně triviální příčinou problémů nohou, které se můžete snadno vyhnout, je špatný výběr obuvi. Boty, které nejsou přizpůsobené tvaru a velikosti nohy, ji svírají a odírají. Pokud jsou příliš velké nebo příliš volné – nefungují jako tlumiče, vystavují nohu četným zraněním. Výsledkem může být i zánět Achillovy šlachy, kterému se také říká achillodynie.

Ale to není konec. Špatné držení těla, extra kilogramy, které tlačí na klouby a stojatá práce může mít také velmi špatný vliv a může vést k přetížení nejen nohy, ale celého těla. Na to má vliv i jídelníček – nerovnoměrné rozložení živin ve stravě (jako jsou nedostatky zinku, vitamínu A, proteinu) vede k poruchám ve stavebních materiálech kostí a svalů. Ale nejbolestivějším důsledkem problémů paty je plantární fasciitida, běžně známá jako patní ostruhy, které vám v mnoha případech brání dělat vaše každodenní činnosti.

Alarmující příznaky onemocnění

Zde je celá řada příznaků, které by vám měly sloužit jako budíček. Jedná se především o:

 • drsné, mozolnaté a pálící paty,
 • bolest pod patou a v zadní části paty,
 • ploché nohy,
 • neupravený vzhled paty, trhliny,
 • tlak v zadní části chodidla,
 • tzv. diabetická noha,
 • bolest nohou při odpočinku.

Pokud se máte alespoň jeden z těchto příznaků, znamená to, že je třeba co nejrychleji zasáhnout. Bez vhodného zásahu budou změny vašich nohou těžší na odstranění a riziko se s přibývajícím věkem zvětšuje.

Antispur Duo Terry – úleva pro bolavé paty

Podologové jsou pevně přesvědčeni, že pro účinné vyřešení problému bolavých pat člověk potřebuje silné řešení ve dvou krocích. Odpovědí je Antispur Duo Forte – vyvinut s cílem přinést úlevu co nejdříve a přispět k regeneraci paty a chodidla pro obnovení plné funkčnosti a dobře upraveného vzhledu.

Antispur Duo Forte je kombinací dvou specializovaných produktů: smetanového krémem Duo Forte a Antispur Duo Forte elastickými gumičkami. Síla tohoto řešení spočívá jak ve složkách krému, tak v přesném účinku pásu. Tímto způsobem je Antispur Duo Forte mnohem účinnější než jiná populární řešení, jako jsou například zvlhčující krémy, masti nebo protetika.

Jak Antispur Duo Forte funguje?

Pružný pás Antispur Duo Forte je vyroben ze silikonu, který umožňuje absorbovat šoky. Dává podporu achilovce, čímž se minimalizuje riziko zranění způsobených při chůzi na tvrdém povrchu. Páska je konstruována takovým způsobem, aby byla zajištěna stabilita nohy bez nutnosti tvrdých a polotvrdých výztuh. Její účinek také ulehčuje patě, aby se v případě větší námahy zamezilo bolestem.

Pás Antispur Duo Forte byl navržen takovým způsobem, aby zvýšil účinky aktivních složek v krému Duo Forte. Jeho jedinečná receptura odstraňuje zánět, zlepšuje cirkulaci krve a lymfy a stimuluje obnovu kůže. To snižuje bolest a píchavý pocit v patě.

Složky obsažené v krému Duo Forte, které intenzivně regenerují oblast kolem paty, jsou:

Parafínový olej – vzhledem k jeho změkčujícím a zklidňujícím účinkům poskytuje silnou ochrannou vrstvu. Zajišťuje stálou míru hydratace, která je udržována i v hlubokých vrstvách kůže.

Urea 20% – pomáhá předcházet kožním problémům, odstranit odumřelé buňky a zrohovatělou kůži. Kromě toho je také protizánětlivá a antibakteriální. Obnovuje pružnost a zjemňuje i nejsušší pokožku.

Vazelína – tvoří ochrannou vrstvu na povrchu kůže, která chrání proti ztrátě vody. Intenzivně zklidňuje a obnovuje hebkost poškozené kůže.

Nezávislé studie prokázaly, že kombinace pásů a krému v Antispur Duo Forte je schopna přinést výsledky v průběhu 6-8 týdnů pravidelného užívání. Tímto způsobem se roztok stává stále populárnější mezi lidmi, kteří se s těmito problémy nohou potýkají, a to z důvodů: popraskané kůže nebo dokonce patní ostruhy. A co víc, tento kit Antispur Duo Forte získal uznání i mezi odborníky. Odborníci Podologie toto řešení doporučují pro lidi s popraskanými nebo bolavými patami.

Nejčastější dotazy týkající se sady Antispur Duo Forte:

 1. Z čeho je pás Antispur Duo Forte vyroben?
  Pás byl vytvořen z vysoce kvalitního silikonu, který odpovídá anatomickému tvaru nohy. Jedná se o velmi trvanlivý materiál, takže nedojde k deformaci v důsledku dlouhodobého užívání. Díky prodyšným, potaženým silikonovým mikro-vláknům (latex) páska nezpůsobuje podráždění a je tak pohodlná, že může být použita v botách.
 1. Jak používat sadu Antispur Duo Forte?
  Naneste krém Duo Forte na čistou a suchou pokožku se zvláštním důrazem na vysušená a bolavá místa. Jemně masírujte krouživými pohyby, dokud se úplně nevstřebává. Poté použijte pás Antispur Duo Forte. Sada může být použita ve dne i v noci. První pocity úlevy se projeví po několika minutách.
 1. Co mohu pro zlepšení účinnosti léčby udělat?
  Správná péče o nohy může účinně podporovat regeneraci pokožky a uvolnit přepracované nohy. Chcete-li provést regenerační léčbu, vezměte misku s horkou vodou a přidejte lněné semínko. V roztoku máčejte nohy po dobu přibližně 20 minut, po uplynutí této doby odstraňte odumřelou kůži. Poté naneste krém Duo Forte a noste pás Antispur Duo Forte nebo bavlněné ponožky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *