Ling Fluent – efektivní studium jazyka

Take z Vás může být lingvista
Většina lidí si nesprávně myslí, že takzvaný talent na jazyky má málokdo, a že pouze tito lidé se dokáží perfektně naučit jazyk. To ale není pravda. Každý má stejnou predispozici ke studiu cizích jazyků. Klíčová je motivace a zda se jazyk opravdu chcete naučit. Vědci zjistili, že pokud člověka baví se něco učit, náš mozek si to zapamatuje mnohem jednodušeji. Je ale velice ojedinělé, že bychom si takto dobře pamatovali informace, které nás učili ve škole.

Richard Simcott také z nebe nespadl jako jazykový specialista a dnes jako hyperpolyglot mluví více než 20 jazyky. V rozhovorech často zdůrazňuje, že i on se při studiu jazyků potýká s problémy jako každý jiný. Nicméně je toho názoru, že úspěch stojí na motivaci a touze překonat problémy. Důležité je také vybrat si správnou metodu studia.

Najděte metodu, která Vás bude motivovat

Tajemství úspěchu při studiu je výběr správné studijní metody. Nejefektivnější metoda je ta, která Vám umožní zkrátit, která Vám pomůže naučit se slovíčka a pravidla jazyka za co nejkratší dobu, díky čemuž se jazyk naučíte rychleji a také ušetříte peníze. To Vám dodá motivaci a chuť a k učení. Výběr správné studijní metody funguje jako osobní trenér. Podporuje Vás a motivuje Vás k lepším výsledkům.

3 principy studia cizích jazyků, které ovlivňují motivaci

 • Talent na studium cizích jazyků není záležitostí Vašich genů – podle expertů na osobních predispozicích téměř vůbec nezáleží
 • Každý se dokáže naučit jazyk, alespoň jeho komunikační minimum
 • Netlačte na pilu – když na sebe budete moc tvrdí, nebudete motivovaní pokračovat ve studiu
 • Ling Fluent – díky flashcards se můžete naučit jazyk velice rychle

Tento termín většina lidí zná. Jaký je rozdíl mezi Ling Fluent a ostatními metodami? Nejedná se o typické flashcards, které se při učení jazyka používají. Jde o flashcards v elektronické podobě, což znamená, že se učíte prostřednictvní počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Díky obrázkům si slovíčka zapamatujete až čtyřikrát rychleji. Každá karta obsahuje obrázek, slovíčko a správnou výslovnost.

Ling Fluent je založený na asociacích. Studie potvrdily, že je tato metoda nejúčinnější. Po prvních testech si až 76% účastníků pamatovalo více slovíček než ti, kteří se je učili jinak.

Ling Fluent – jednoduché studium jazyků

Nejde jen o mechanické nahuštění slovíček. Tato metoda toho má v sobě mnohem více. Interaktivní kurz Ling Fluent nevyžaduje návod a studium je rozděleno do dvou lekcí. Můžete se chvíli učit ráno a chvíli večer, než půjdete spát. Odborníci přišli na to, že nejlépe se člověk učí mezi desátou hodinou večerní a třetí hodinou ranní, protože po třetí hodině mozek přejde do odpočinkové fáze. Druhá fáze studia je určena speciálně pro spánkovou fázi. Ale kupodivu to vůbec nesnižuje její efektivnost.

Ling Fluent zlepšuje soustředění.

Tato metoda není žádnou zkratkou. Dokonce pomáhá zlepšit soustředění a proto také podporuje mozkovou aktivitu. Během prvních čtyřech dnů si mozek zvykne na stres z učení, a proto už aktivitu později jako učení nevyhodnocuje.

-Podívejte se na to z jiného úhlu: (článek z fitness4best.cz)

Jak se naučit jakýkoli jazyk za pár týdnů?
Učení jazyka může trvat mnoho let a gramatika může být skličující i pro ty nejodhodlanější z nás, takže vzdát se, je velmi snadné. Co kdyby existoval způsob, který umožňuje plynulou komunikaci v jednom z osmi nejpopulárnějších jazyků na světě? A co když získáte potřebné znalosti za pouhých pár týdnů?

Učení jazyka – Jaké jsou překážky?

Každý ví, jaké výhody přichází s tím umět cizí jazyk. Situace, kde se tato schopnost velmi cenní, jsou velmi běžné. Navázání kontaktů, komunikace v nejjednodušších situacích, nacházení cesty nebo povýšení v práci. Tento seznam je nekonečný. Bohužel, vzdělávací systém zdaleka není dokonalý a jen málokdo si může dovolit soukromé lekce, které – a to je třeba zdůraznit – všechny přináší různé účinky. Nikdy si nemůžete být jisti, zda může soukromý učitel zaručit úspěch. Tak co byste měli dělat?

Další překážkou je psychologická bariéra při formulaci vět v cizím jazyce. Slovní zásoba je jedna věc a opatrná komunikace druhá. Toto zamrznutí je bohužel stejně velký problém. Velké procento lidí zastává názor, že odjezd do zahraničí dává vynikající výsledky, ale je třeba si uvědomit, že všichni tu možnost dostat se do zahraničí nemají.

Každý z nás má i jiné schopnosti pro ukládání informací, které koresponduje s různými smysly. Jak ale víme z vlastní zkušenosti, klasická forma vzdělávání nikdy nebyla upravena tak, aby byla řešením tohoto problému. Někteří si pamatují vizuální aspekty, obrázky si tak pamatují daleko lépe, než například napsaná neznámá slovíčka. Jiní se spoléhají více na sluch, u takových lidí hrají nahrávky a výslovnost v procesu učení klíčovou roli. Na druhou stranu kinestetičtí studenti vstřebávají poznatky nejlépe prostřednictvím cvičení a kontaktu s živým jazykem.

Jazyky jako záruka úspěchu

Každý sní o „bezbolestné“ metodě učení, kdy nás náš každý další kontakt s jazykem bude motivovat k pamatování si více věcí a slova sama jednoduše vyskočí z našich úst jako kouzlo. Lidé, kteří mluví v cizím jazyce plynně, jsou toho názoru, že tato schopnost přináší velké uspokojení a může překonat všechny kulturní bariéry a usnadnit cestu k stanoveným cílům. Není pochyb o tom, že lidé, kteří znají cizí jazyky, jsou úspěšnější a nic pro ně není nemožné.

Ling Fluent – multimediální platforma pro vzdělávání

Chcete-li tyto potřeby naplnit, tak jazykovědci a učitelé jazyka, kteří byli zapojeni do výuky cizích jazyků, přišli s řešením. Díky jejich zkušenostem se podařilo vytvořit silný, interaktivní vzdělávací systém pro 8 nejpopulárnějších jazyků na světě. Ling Fluent – protože název pro tuto metodu – je založen na moderní on-line platformě, která umožňuje rychlé získávání znalostí kdykoliv a kdekoliv. Potřebujete pouze počítač, tablet nebo chytrý telefon s připojením na internet. Jeho provoz je založen na takzvané metodě impulzů. Co to znamená? Na základě tohoto řešení Ling Fluent přizpůsobuje materiál podle úrovně znalostí a upravuje jej také podle času, který můžete učení věnovat.

Účinky vzdělávání pomocí této metody předčí očekávání i těch nejskeptičtějších studentů, kteří dosud měli na učení jazyků jen nepříjemné vzpomínky. Proč jsou výsledky tak dobré? No, Ling Fluent umožňuje efektivní vstřebávání materiálu až 5 krát rychleji než tradiční metody. Její autoři porovnávají efektivitu platformy Ling Fluent s intenzivním učením a individuálními kurzy, použitím takzvané aktivní výukové metody.

Znalost, která s vámi zůstane již na vždy – Ling Fluent

Metoda učení Ling Fluent je přizpůsobena predispozicím jednotlivců. Výsledkem je, že student „vstřebává“ materiál a jednoduchá, intuitivní platforma dělá z učení radost a motivuje k získání dalších dovedností. Skrze použití interaktivních kartiček na Ling Fluent se ukládají pouze ty opravdu důležité fráze a gramatická pravidla.

Za použití systému Ling Fluent si při učení nových slovíček v každé lekci, budete opakovat i materiál, který jste si již prošli. To je možné díky speciálnímu algoritmu opakování, který tak umožňuje upravit vzdělávací systém každému člověku na míru. To zase zaručuje upevňování slovní zásoby, bez obav, že bude později zapomenuta. Inovativní metoda umožňuje být Ling Fluent intenzivní vzdělávací zkušeností. Budete také vědět, že to, co se jednou naučíte, s vámi zůstane navždy a nikdy získané výsledky neztratíte.

Testy hovoří samy za sebe

Stojí za zmínku, že vývojáři platformy Ling Fluent jsou z dobrého důvodu nazýváni průkopníky moderního jazykového vzdělávání. Před tím, než učinili systém dostupný všem zainteresovaným stranám, rozhodli se otestovat účinnost Ling Fluent na testovací skupině. Mezi těmi byli zástupci různých národností z různých věkových skupin – takže můžete sledovat vstřebávání znalostí všech potenciálních uživatelů. Jaké byly výsledky studie s Ling Fluent? Všichni používali platformu Ling Fluent po dobu 30 dnů, překonali jazykovou bariéru, obohatili svou slovní zásobu a mohli okomentovat jakékoliv téma.

Volba je na vás

Díky moderní, rozšířené platformě Ling Fluent, můžete mít přístup k 8 zmíněným jazykům, tj. k angličtině, němčině, italštině, francouzštině, švédštině, norštině, španělštině a holandštině. Ale to není všechno. Tvůrci této metody ujišťují, že si po měsíci intenzivního tréninku s metodou Ling Fluent všimnete řady konkrétních výhod. K těm nejdůležitějším patří:

 • uložení až 200 nových slov každý den, nebo přinejmenším 6 000 nových slov po 30 dnech učení
 • volná komunikace v daném jazyce
 • průřezové znalosti z 15 tematických kategorií – a schopnost mluvit na jakékoli téma
 • 5krát rychlejší pamatování informací
 • sledování zahraničních filmů a čtení knih

Učení při používání interaktivních kartiček na platformě Ling Fluent polygloti doporučují, protože při učení jazyků je to pouze student, který stanovuje svůj limit. Tato platforma umožňuje přístup k 8 jazykům, takže se každý může učit více než jeden jazyk. S touto schopností a dalšími jedinečnými výhodami Ling Fluent, se tato platforma stává až překvapivě populární mezi lidmi všech věkových kategorií. Toto inovativní používání nových technologií bylo vytvořeno na základě individuálních potřeb studentů. To vše dnes dělá z Ling Fluent nejpokročilejší metodu pro rychlé a efektivní využívání zvoleného cizího jazyka, s výsledky už po 30 dnech učení.

Platforma Ling Fluent pro výuku jazyků – často kladené otázky:

 1. Jak se začít učit s metodou Ling Fluent?
  Získání přístupu k platformě je možné přes internet. To je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob. Stačí vyplnit krátký formulář a zvolit jazyk, který se chcete naučit. Jakmile budete mít přístup, přihlaste se. Program obsahuje podrobný návod, jak se v platformě orientovat.
 2. Jak platformu používat?
  Složení každého kurzu Ling Fluent se skládá z 1500 kartiček. Ty byly organizovány do 15 užitečných kategorií. V každé z nich lze nalézt až 100 slov a frází o tématu s ohledem na situaci a kontext, ve kterém je lze použít. A použitím profesionální čtečky, můžete poslouchat a opakovat větu a cvičit správnou intonaci a výslovnost. Platforma Ling Fluent obsahuje mnoho balíčků, seřazených na základě úrovně, takže si můžete být jisti, že máte v plánu další fázi učení bez obav, a že ve svém učení nepůjdete spíše zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *